Son mesaj - Gönderen: ***asli*** - Cumartesi, 08 Nisan 2017 22:06
DJ BIR SU YAYINDA KEYIFLI DINLEMELER
 
Haberler

Haberler->SİYASİ HABERLER->Yeni Kabinedeki Bakanların Özgeçmişleri   
Yeni Kabinedeki Bakanların Özgeçmişleri 

Yeni Kabinedeki Bakanların Özgeçmişleri

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yeni kabineyi açıkladı. Başbakan Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre, yeni kabinedeki Bakanların özgeçmişleri şöyle.
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu

Adalet Bakanı Sadullah Ergin

Ergin,1964 yılında Antakya'da doğdu. İlk ve orta öğretimini Antakya'da yapan Ergin, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve Sosyal Bilgiler Fakültesi'nde 1 yıl okudu. Daha sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne giren Ergin, buradan mezun olduktan sonra Hatay Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nde 5 yıl süreyle kurum avukatı olarak çalıştı. 1995'te bu görevinden istifa eden Ergin, bir süre serbest avukatlık yaptı. Çeşitli dernek ve cemiyetlerde yöneticilik yapan Ergin, 1999 yılındaki seçimlerde Hatay Merkez Belediye
Başkan Adayı oldu. AK Parti'nin kurulmasıyla beraber Hatay Kurucu İl Başkanı olan Ergin, 3 Kasım 2002 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde Hatay Milletvekili olarak parlamentoya girdi. 20 Mayıs 2003 tarihinde AK Parti Grup Başkan Vekili seçilen Ergin, 8 Ekim 2004 tarihinde yapılan seçimlerde 2. kez AK Parti Grup Başkan Vekili seçildi.
Ergin evli ve 3 çocuk babası.

Çalışma Bakanı Ömer Dinçer

Bayındırlık Bakanı Mustafa Demir

Mustafa Demir, 18 Ocak 1961'de Trabzon Şalpazarı'nda doğdu. Babasının adı Hüseyin, annesinin adı Safiye. Mimar; Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi'ni bitirdi. Özel sektörde çalıştı. Türkiye Emlak Bankası AŞ'de Fen Eksperliği görevinde bulundu. Samsun'da mimarlık, inşaat müteahhitliği ve ticaret işiyle uğraştı. Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği'nin (MÜSİAD) Samsun Şubesi Kurucu Üyesi oldu ve Şube Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. Atakum Belediyesi Belediye Meclis Üyeliği görevinde bulundu. 22. Dönem Samsun Milletvekili. 22. Dönem'de Türkiye Büyük Millet Meclisi Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. 23. Dönem'de aynı komisyonun başkanlığına yeniden seçildi. Demir, evli ve 5 çocuk babası.

Sanayi Bakanı Nihat Ergün

Enerji Bakanı Taner Yıldız

Taner Yıldız, 3 Nisan 1962'de Yozgat Devecipınar'da doğdu. Babasının adı Eşref, annesinin adı Emine'dir. Elektrik Mühendisi; İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Fakültesi Elektrik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Kayseri Elektrik Üretim Şirketi'nin Yönetim Kurulu Üyesi, Kayseri ve Civarı Elektrik TAŞ'nin Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü olarak görev yaptı. 22. Dönem Kayseri Milletvekili. İyi düzeyde İngilizce bilen Yıldız, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz

Devlet Bakanı Selma Kavaf

Selma Aliye Kavaf, 1 Temmuz 1962'de Denizli'de doğdu. Babasının adı Niyazi, annesinin adı Gülseren. Ankara Üniversitesi Dil Tarih ve Coğrafya Fakültesi'ni bitirdi. Öğretmen olarak görev yaptı. İngilizce bilen Kavaf, evli ve 1 çocuk annesi.Gönderen admin, Cumartesi, 02 May 2009 08:46, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 
 
wep tasarim yilmaz bektaş mail yilmazbektas61@hotmail.de TEL 05343370091

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it